Posiadamy klucz do sukcesu w Internecie.
Chcemy Ci go podarować.

Przeczytaj więcej

Sprawny montaż kotłów na biomasę

Olga Zakrzewska 2018-10-22 0 komentarzy
Sprawny montaż kotłów na biomasę

Kotły na biomasę dzielą się na modele wielopaliwowe oraz jednopaliwowe. W modelach jednopaliwowych spalana jest biomasa o określonym gabarycie paliw lub też składzie pierwiastkowym. Natomiast kotły wielopaliwowe dają możliwość spalania wielu różnych paliw stałych, co oznacza, że ich posiadacze mają dość duży wybór związany z gabarytami oraz rodzajem paliw z biomasy. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kotłów na biomasę się zdecydujemy, niezwykle istotny jest poprawny ich montaż.

Warto więc wiedzieć, że kotły te mogą wykonywać swoją pracę w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania zarówno z wymuszonym, jak i grawitacyjnym obiegiem wody. O czym pamiętać decydując się na montaż kotłów na biomasę? Przede wszystkim o tym, że naczynie wzbiorcze, które należy do systemu otwartego, powinno zostać umieszczone w taki sposób, by istniała ewentualna możliwość odpowietrzenia całej instalacji. Dobrze zamontowany kocioł to również taki, który daje gwarancję właściwej izolacji termicznej, chroniącej przed zamarznięciem. Nie każdy wie, że nieodpowiednie usytuowanie kotła, czy też niewłaściwa średnica rur, może przyczyniać się do nieprawidłowego funkcjonowania układu zabezpieczenie przed ewentualnym wzrostem ciśnienia. W takiej sytuacji istnieje ryzyko całkowitego zniszczenia kotła, które wiąże się z koniecznością zakupu nowego modelu.

Co jeszcze warto wiedzieć o kotłach na biomasę i ich montażu? W ich przypadku wymagana jest instalacja naczyń wzbiorczych, należących do systemu otwartego, które umieszczone zostały w najwyższym punkcie instalacji. Warto jednak wiedzieć, że kotły, których moc nie przekracza 300kW, nie muszą zostać zaopatrzone w tego typu naczynie, pod warunkiem, że kocioł zostanie zabezpieczony specjalnym urządzeniem, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła oraz naczyniem przeponowym.

 

 

Zostaw komentarz