Posiadamy klucz do sukcesu w Internecie.
Chcemy Ci go podarować.

Przeczytaj więcej

butelki farmaceutyczne i opakowania szklane

Maksymilian Baranowski 2021-09-25 0 komentarzy
butelki farmaceutyczne i opakowania szklane

Wykorzystywanie tego materiału do produkcji opakowań na leki nie jest pomysłem nowym i odkrywczym. Taką metodę zabezpieczania preparatów medycznych stosowano już kilka wieków wcześniej, zanim nastała era łatwo dostępnego oraz plastycznego tworzywa PCV. Obecnie korzyści, jakie daje butelka farmaceutyczna, zarówno biała, jak i barwiona, są równie duże, jak kilkaset lat wcześniej. Szkło doskonale izoluje od wilgoci, łatwo jest sprawić, aby było sterylne, dodatkowo zapewnia stały podgląd zawartości, przez co można łatwo kontrolować jakość, stan oraz konsystencję leku, czego nie da się zrobić przy wielu opakowaniach wykonanych z plastiku.

Szklana fiolka z odpowiednio dobranym zamknięciem jest częściej wybierana przez osoby posiadające małe dzieci. Trudniej jest kilkuletniemu maluchowi otworzyć korek lub dopasowaną i zabezpieczoną kilkakrotnie gumką pokrywkę, więc nie ma obawy, że dziecko zatruje się. Listki niektórych lekarstw, kolorowo opakowane, stanowią większe niebezpieczeństwo. Patentem wielu rodziców, aby chronić swoje pociechy, jest ponowne wykorzystanie możliwości, jakie dają zużyte wcześniej opakowania farmaceutyczne szklane i ponowne ich napełnienie innymi preparatami. Buteleczki są dostępne w wielu rozmiarach, więc bez problemu można je użyć jako sposób na przechowywanie domowej roboty syropu na kaszel dla dziecka, czy codziennie suplementowanych witamin i minerałów.

Można zamówić także opakowania ze szkła, które są nieużywane. Ofertę w tym zakresie przedstawia firma, która zaprasza na swoją stronę internetową, dostępną pod linkiem mglassproject.pl.

Zostaw komentarz