Posiadamy klucz do sukcesu w Internecie.
Chcemy Ci go podarować.

Przeczytaj więcej

Automatyczna identyfikacja towarów – podstawowe informacje

Maurycy Borowski 2023-12-19 0 komentarzy
Automatyczna identyfikacja towarów – podstawowe informacje

Obecnie w każdym magazynie, niezależnie od wielkości i rodzaju przechowywanych towarów, stosowane są nowoczesne technologie umożliwiające identyfikację towarów oraz oprogramowanie, które zapisuje wszystkie dane, pozwala na tworzenie raportów oraz sprawdzanie zgodności ładunków z fakturami i innymi dokumentami.

Na większości produktów umieszcza się kody kreskowe lub specjalne etykiety ze wbudowanym chipem RFID w formie etykiety lub klipsa.

Warto wiedzieć, że kody kreskowe muszą spełniać rygorystyczne zasady i zawierać podstawowe informacje na temat produktu, między innymi dane producenta oraz cechy szczególne. W tym momencie stosowane są normy EAN-12 i EAN-128. Skanowanie kodów odbywa się za pomocą czytników laserowych. System etykietowania jest stosowany nie tylko na pojedynczych artykułach, ale i do identyfikacji całych palet i pojemników. Natomiast do odczytywania etykiet RFID wykorzystywane są urządzenia generujące fale radiowe. Jeśli etykieta znajduje się w promieniu działania anteny, dane z chipów są zbierane automatycznie, co znacząco ułatwia pracę oraz dodatkowo pozwala na zlokalizowanie danego ładunku w pomieszczeniu. Warto pamiętać o tym, że aby technologia RFID dobrze spełniała swoją funkcję, należy nabyć najwyższej jakości czytniki o dużym zasięgu.

Automatyczna identyfikacja towarów z pewnością przyspieszy realizację zadań na magazynie, dlatego też warto skontaktować się z firmą IBCS, która zajmuje się doborem i wdrażaniem nowoczesnych systemów zarządzania. Asortyment zawiera między innymi oprogramowanie do kontrolowania ruchu w magazynie.

Dzięki dobrze dobranym programom oraz urządzeniom do weryfikacji produktów  wszystkie procesy w firmie będą przebiegać błyskawicznie.

Zostaw komentarz